Facebook Google.pl Instagram Pinterest

Jaka pościel dla alergika?

Pościel jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Miękka kołdra oraz poduszka znacznie zwiększają komfort naszego snu. Na szczęście sklepy, zarówno stacjonarne jak i internetowe, oferują coraz większy wybór poduszek i kołder w wielu kolorach z ciekawymi lamówkami i różnymi wzorami pikowań. Możemy wybrać pościel o różnej gramaturze – grubszą na zimę lub cieńszą na lato jak też pościel całoroczną. Występują one w różnych wymiarach ( w Polsce 3 standardowe rozmiary to 140×200, 160×200 oraz 220×200 cm). Zazwyczaj kołdry różnią się też wypełnieniem – najczęściej do wypełnienia kołder używa się wkładów syntetycznych, które są najtańsze chociaż można znaleźć również kołdry czy poduszki wypełnione pierzem, wełną owczą, wielbłądzią czy najbardziej szlachetną wełną z alpaki.

Dlaczego pościel wełniana?

Obecnie coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie wrodzone lub związane np. z miejskim środowiskiem w jakim żyjemy. Najtańszym rozwiązaniem dla alergików będzie kupno kołdry i poduszki z wypełnieniem syntetycznym – takie produkty możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych w większości sklepów internetowych. Jeśli chcemy postawić na naturalność i całkowitą antyalergiczność nasze zainteresowanie powinna wzbudzić pościel wełniana. Nie każda wełna jest jednak antyalergiczna – jeśli zdecydujemy się na wybór naturalnych kołder i poduszek musimy szukać takich wypełnionych wełną alpaki, która jest całkowicie antyalergiczna i odporna na roztocza – to najlepsza pościel dla alergika. W przeciwieństwie do innych rodzajów wełen nie zawiera lanoliny (tłuszczu zwierzęcego), który przyciąga roztocza. Dodatkowo jest niepalna, bardzo lekka i kilkukrotnie cieplejsza niż inne rodzaje kołder.

Ważne jest również pokrycie pościeli, którą chcemy kupić. Powinna to być 100% bawełna najwyższej jakości najlepiej z uznawanym certyfikatem np. OEKO-TEX.

Nie tylko pościel jest ważna!

Kiedy już wybierzemy odpowiednią kołdrę oraz poduszkę, możemy zabrać się za dobór antyalergicznych poszewek. Często poświęcamy dużo czasu na szukanie antyalergicznych kołder, poduszek a do nich kupujemy tanie chińskie poszewki. Tutaj też musimy szczegółowo zwracać uwagę na ich skład tak, żeby były wykonane najlepiej z czystej bawełny a wszelakie nadruki i wzory były wykonane z zastosowaniem bezpiecznych dla zdrowia farb. Poszewki należy oczywiście dobrać odpowiednio do wystroju wnętrza. Warto również wybrać wygodne prześcieradło. Dobrze jest zakupić prześcieradło z naturalnego materiału, który pozwoli naszej skórze oddychać. Możemy zdecydować się na prześcieradło klasyczne lub na prześcieradło z gumką, dzięki której nie będzie się ono zsuwać z łóżka. Przed ostatecznym zakupem warto zapoznać się z ofertą różnych sklepów. Wybór poszew, kołder oraz poduszek jest tak duży, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Zapraszamy do naszego sklepu – znajdą tam Państwo najwyższej jakości kołdry wełniane.

Kontakt

STONART Sp. z o.o.
Ruda, ul Grabowa 36
05-255 Stare Załubice
576 581 450
info@tryalpaca.com

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa